THE GOLDEN RETRIEVER CLUB OF VICTORIA INC

OPEN SHOW 2003

Judge: Mr. Ken Campbell

 

Total Entry:   66

BABY PUPPY DOG (4 entries - 0 Absent)
1. Fernfall Tango with Me** J Fall
2. Savaneta Worth The Wait L Harrowfield
3. Goldensun Muhammad Ali A & J McKenzie

MINOR DOG (1 Entry - 0 Absent)
1. Goldog Alpine Hylandland L Harrowfield

PUPPY DOG (1 Entry - 0 Absent)
1. Fernfall Stars NStripes Ms C Bray

JUNIOR DOG (6 Entries - 0 Absent)
1. Buffalo Moondancer** Tahmero Kennels
2. Strathraer Blue Rivers H McAliece
3. Ambermist Grand Design Parkridge Kennels

INTERMEDIATE DOG (11 Entries - 1 Absent)
1. Acacian Super Natural** Mrs. C Hobbelen
2. Goldstreem Gunnabe Astar Goldstreem Kennels
3. Tulzean Autumn Tango J Fall
4. Giltedge The Gambler Beaucroft Kennels

OPEN DOG (3 Entries - 0 Absent)
1. Donsue Travelling Man Donsue Kennels
2 Jacsammel Storm Mrs S Dunne
3. Dindigold Topaz Top Boy M Vanbilsen

CHAMPION DOGS (6 Entries - 3 Absent)
1. Ch. Fernfall Sea Legend** J Fall
2. Ch. Camuka Monarch Oftheglen M & J Hodges
3. Ch. Annador Just It And Abit Goldshyne Kennels

BEST DOG Acacian Super Natural Mrs C Hobbelen
RESERVE DOG Donsue Travelling Man Donsue Kennels

***  indicates Best of Class

BABY BITCH (6 Entries - 0 Absent)
1. Willowbrook Leading Lady Parkridge Kennels
2. Camuka Rhapsody In Blue M & J Hodges
3. Goldensun Gipsy Queen A & J McKenzie

MINOR BITCH (5 Entries - 0 Absent)
1. Camuka Voulez Vous** M & J Hodges
2. Heathbrook Regal Spirit Goldstreem Kennels
3. Goldog Apline Hylandmist L Harrowfield

PUPPY BITCH (1 Entry - 0 Absent)
1. Goldshyne By Request** Goldshyne Kennels

JUNIOR BITCH 8 Entries - 0 Absent)
1. Fernfall Picture Perfect D Edwards & D Taylor
2. Ambervalley YeBanks N Braes S Kowalski
3. Tahmero Aprils Gidget Tahmero Kennels
4. Taumac Golden Crystal Beaucroft Kennels

INTERMEDIATE BITCH (7 Entries - 5 Absent)
1. Willowcroft Wind Chimes C Rogers
2. Crowlee Hot Pursuit J & H Burton

OPEN BITCH (4 Entries - 0 Absent)
1. Ambervalley Mary O Argyll** S Kowalski
2. Camuka Absolutly Fabulus M & J Hodges
3. Kerrien Summer Breeze (Imp. UK) J. McDonald
4. Tulzean Norwegian Wood C Stafford

CHAMPION BITCH (3 Entries - 2 Absent)
Ch Goldshyne All That Jazz Parkridge Kennels

BEST BITCH Ambervalley Mary O Argyll S Kowalski
RESERVE BITCH Camuka Voulez Vous M & J Hodges

BEST IN SHOW Acacian Super Natural C Hobbelen
RUNNER UP IN SHOW Ambervalley Mary O Argyl S Kowalski

Best in Show Acacian Super Natural C Hobbelen

Tango

Runner Up in Show & Best Bitch

Ambervalley Mary O'Argyll S Kowalski

Best Baby Puppy

Fernfall Tango with Me J Fall

leading lady

Opposite Baby Puppy

Willowbrook Leading Lady Parkridge Kennels

Best Minor Puppy

Camuka Voulez Vous M & J Hodges

Opposite Minor Puppy

Goldog Alpine Hylandland Lorraine Harrowfield

Best Puppy

Goldshyne By Request Goldshyne Kennels

Opposite Puppy

Fernfall Stars NStripes C Bray

Best Junior

Buffalo Moondancer Tahmero Kennels

Opposite Junior

Fernfall Picture Perfect D Edwards & D Taylor

Opposite Intermediate

Willowcroft Wind Chimes C Rogers

Donsue Leading Lady

Best Open

Ambervalley Mary O Argyll S Kowalski

Opposite Open

Donsue Travelling Man Donsue Kennels

Best Champion

Ch Fernfall Sea Legend Jane Fall

Opp Best Champion

Ch Goldshyne All That Jazz Parkridge Kennels