2004 GRCV OPEN SHOW RESULTS AND PHOTOS

Judge - Mr Andre Smith (VIC)

Baby Puppy Dog Class 4 entries 1 absent
1. Russdock Arlol - A & D Crowley
sire: Crowlee Flying Scotsman dam: Crowlee Over themoon
2. Fernfall Aramis Gold - Mr S Addison
sire: Ch Tulzean Autumn Tango dam: Ch Fernfall Watermark
3. Braeayron Butterscotch - Ms J.L. White
sire: Gr Ch Dykinta Cause F Applause dam: Retrievegold Dreamtime CDX

Minor Puppy Dog Class 3 entries 1 absent
1. Beaucroft The Admiral - Beaucroft Kennels *****
sire: Ch Beaucroft the Brigadier dam: Taumac Golden Crystal (A.I.)
2. Balmattum Prodigy - A & D Crowley
sire: Tyjari Son Of A Gun dam: Wangandary Shaeow Story

Puppy Dog Class 2 entries
1. Tamesis Riverdance - V. Davis *****
sire: Dobro Ocean Cruise dam: Tamesis Gypsy Rose
2. Goldsirius Summer Night - Goldsirius Kennels
sire: Fanganto the Peacemaker dam: Ch Donsue Attitude Plus

Junior Dog Class 2 entries
1. Fernfall Tango With Me - Mr/Mrs J Forbes - Best Dog and BIS ****
sire: Ch Fernfall Autumn Tango dam: Fernfall Return to Sender
2. Annador Temptation
sire: Tulzean Trouble Shooter dam: Annador Simplyirestible

Intermediate Dog Class 4 entries 2 absent
1. Giltedge The Gambler - Beaucroft Kennels - RUIS ***
Ch Giltedge Hemingway dam: Ch Giltedge Florida Storm
2. Ambermist Grand Design - Parkridge Kennels
sire: Ch & eng Ch Stanroph Shogun (imp U.K.) dam: Ch Ambermist I'm
Iresistable

Open Dog Class 4 entries
1. Acacian Super Natural - Ms C Hobbelen ****
sire: Ch Aust and Eng Ch Stanroph Shogun (imp U.K.) dam: Beaucroft Madonna
2. Goldshyne Golden Ark - Miss S.P. Wade
sire: Goldshyne Cassablanca dam: Goldshyne Royal Lady
3. Fantango The Peacemaker - Goldsirius Kennels
sire: Ch Phileni Phoenix Rising dam: Ch Avonbreeze Prudent

Baby Puppy Bitch 8 entries 1 absent
1. Goldshyne Heart N Soul - A & N Kelton ***
sire: Dobro Ocean Cruise dam: Goldshyne Abetter League
2. Fernfall Beyond Paradise - S Penketh
sire: Ch Tulzean Autumn Tango dam: Ch Fernfall Watermark
3. Karedon Gotta Go - Mrs K McLoghlin
sire: Kerrilise Gold Gangster dam: Keredon Togo Tilli

Minor Puppy Bitch 4 entries 2 absent
1. Beaucroft Undercover Gal - Beaucroft Kennels - Res Bitch
sire: Ch Beaucroft the Brigadier dam: Taumac Golden Crystal (Reserve Bitch)
2. Ambervalley Verdi's Aida - Miss S Kowalski
sire: Ambervalley Isle of Mull dam: Ambervalley Geri Haliwell

Puppy Bitch Class 4 entries
1. Karedon Jelly Baby - Mrs K McLoghlin
sire: Ch Lynika Bound For Glory dam: Crowlee Any Dream
2. Crowlee Crowded House - A & D Crowley
sire: Kerrilise Gold Gangster dam: Ch Crowlee Little Beauty
3. Peliken Lovemedo - C Drage & I Ainsworth
sire: Kerrilise Gold Ganster dam: Lacbord Golden Applause

Junior Bitch Class 3 entries 2 absent
1. Dobro Chilli Vanilli - Parkridge Kennels Best Bitch
sire: Ch Dobro Samurai Guy dam: Dobro Minthe

Intermediate Bitch Class - 6 entries 2 absent
1. Taumac Golden Crystal (A.I.) - Beaucroft Kennels
sire: Glennessa Playboy (U.K.) dam: Ch Taumac Golden Cullen
2. Willowcroft Wind Chimes - Mrs C Rogers
sire: Ch Leighvalley Epictail dam: Ch Aurum High Fidelity
3. Ambervalley Ye Banks N Braes - Miss S Kowalski
sire: Justley Rockefeller dam: Garbank Lislone Chanel (imp U.K.)

Open Bitch Class 4 entries 1 absent
1. Crowlee Any Dream - Mrs K McLoghlin
sire: Crowlee Centre Stage dam: Crowlee Star Burst
2. Crowlee Mustang Sally - A & D Crowley
sire: Cyndanz Standing Up dam: Crowlee Piping Hot
3. Ambervalley Mary O'Argyll - Miss S Kowalski
sire: Justley Rockefeller dam: Garbank Lislone Chanel (imp U.K.)

Champion Bitch Class - 1 entry
1. Ch Tamesis Waltzing Matilda - V Davis ****
sire: Ch Annador Just It and Abit dam: Tamesis Gypsy Rose

Best in Show

Fernfall Tango With Me - Mr/Mrs J Forbes

Best Intermediate and Runner Up in Show

Giltedge The Gambler - Beaucroft Kenne

Best Baby

Goldshyne Heart N Soul - A & N Kelton

Opposite Baby Dog

Russdock Arlol - A & D Crowley

Best Minor Puppy

Beaucroft The Admiral - Beaucroft Kennels

Opposite Minor Puppy & Reserve Bitch

Beaucroft Undercover Gal - Beaucroft Kennels

Best Puppy

Tamesis Riverdance - V. Davis

Opposite Puppy

Karedon Jelly Baby - Mrs K McLoghlin

Best Junior

Fernfall Tango With Me - Mr/Mrs J Forbes - Best Dog and BIS

Opposite Junior & Best Bitch

Dobro Chilli Vanilli - Parkridge Kennels Best Bitch

Best Intermediate

Giltedge The Gambler - Beaucroft Kennels - RUIS

Opposite Intermediate

Taumac Golden Crystal (A.I.) - Beaucroft Kennels

Best Open

Acacian Super Natural - Ms C Hobbelen

Opposite Open

Crowlee Any Dream - Mrs K McLoghlin

Best Champion

Ch Tamesis Waltzing Matilda - V Davis